În primele opt luni ale acestui an, Muzeul Satului Bucovinean din vecinătatea Cetății de Scaun a Sucevei a avut peste 100.000 de vizitatori. Conducerea Muzeului Național al Bucovinei le mulțumește tuturor celor care au ales să descopere sau să redescopere obiectivul din apropierea Cetății. De asemenea, într-un mesaj transmis de instituția muzeală se mai arată: „Mulțumim și prietenilor virtuali care ne urmăresc și care ne vorbesc de bine și ne povestesc de frumos! Mulți ne-au trecut deja pragul, pe ceilalți îi așteptăm să-i cunoaștem! Anul acesta, ne-ați făcut mai buni decît oricînd!”.
100.000 de vizitatori în 8 luni, la Muzeul Satului Bucovinean
-
By Toni

- Categories: Actualitate
- Tags: Muzeul Național al BucovineiVizitatori Muzeul Satului Bucovinean
Related Content
”Cititorii Cetății” vor să amplaseze rafturi cu cărți în cafenele din municipiul Suceava
By
Toni
23 iunie, 2026
70.000 de lei din partea CJ Suceava, pentru premierea unor sportivi
By
Toni
22 iunie, 2026