Aproximativ 100 de motocicliști de la Thracvm RC Suceava au împărțit flori doamnelor și domnișoarelor pe platoul din fața Casei Culturii Suceava

Aproximativ 100 de motocicliști de la Thracvm RC Suceava au parcurs, astăzi, la prînz, traseul cartierul Ițcani – Centrul Sucevei, iar pe esplanada Casei Culturii au împărțit sute de flori doamnelor și domnișoarelor întîlnite. Președintele clubului de moticicliști, Gabriel Gîngă, a declarat că scopurile acțiunii au fost ”să le spunem <la mulți ani!> doamnelor cu ocazia zilei de 8 martie și de a le arăta șoferilor că am ajuns și noi în trafic, pentru că a venit primăvara și am început să ieșim și noi cu motocicletele”. Domnul Gîngă a spus că în trafic au fost tratați ”surprinzător de bine”, șoferii fiind ”foarte atenți”.

Exit mobile version