Primarul de Rădăuți, Bogdan Loghin, va face parte din Adunarea Eparhială a Arhiepiscopiei Sucevei și Rădăuților în perioada 2022 – 2026. Alegerile pentru Adunările Eparhiale din cuprinsul Patriarhiei Române au loc la fiecare patru ani. Unitățile de cult din Arhiepiscopie și-au desemnat reprezentanți care să participe la alegerea noilor membri, iar în urma propunerilor și a votului secret, unul dintre cei doi membri laici este primarul Loghin. Într-un comunicat transmis de municipalitatea rădăuțeană se arată: „Alegerea domnului primar Bogdan Loghin ca membru în Adunarea Eparhială este o deosebită onoare atît pentru domnia sa, ancorat profund în valori creștine, cît și pentru întreaga comunitate rădăuțeană, leagăn străvechi al credinței în Dumnezeu ca mod de viață”. Conform comunicatului, Colegiul Rădăuți va mai fi reprezentat în Adunarea Eparhială de Cornel Țehaniuc, primarul de Solca, și de preotul Nicolae Cîrdei de la Parohia „Sf. Treime” din comuna Arbore.
