O căprioară rănită a fost salvată după ce mai mulți oameni s-au implicat. Un cetățean din Plutonița-Frasin a sunat la 112 și a anunțat că o căprioară este rănită și are nevoie de ajutor. Doi jandarmi au fost cei care au preluat cazul și au dat mai multe telefoane. Căprioara a fost preluată de un medic veterinar din Frasin, apoi de unul din Rădăuți. În cele din urmă, animalul a ajuns în grija Asociației Casa lui Patrocle.
Căprioară salvată, după un apel la 112 și intervenția unor jandarmi și a unor medici veterinari
-
By Toni

- Categories: Actualitate
- Tags: căprioară salvatăJandarmiMedic veterinar”Casa lui Patrocle”
Related Content
70.000 de lei din partea CJ Suceava, pentru premierea unor sportivi
By
Toni
22 iunie, 2026