Primarul Adrian Popoiu a anunțat că a fost semnat un contract de finanțare în valoare de un milion de euro, prin PNRR, pentru creșterea eficienței energetice a pavilionului A din cadrul Spitalului de Boli Cronice Siret. Domnul Popoiu a spus că se pregătește licitația pentru proiectarea și execuția lucrărilor și a adăugat: ”Proiectul de investiții este absolut necesar pentru modernizarea spitalului întrucît protecția termică actuală nu este suficientă și se înregistrează pierderi foarte mari de căldură pe zona pereților exteriori și la nivelul planșeului de sub pod și a plăcii pe sol. Lucrările nu vor afecta fațada clădirii, ci vor viza măsuri de protecție termică suplimentară”.
Finanțare de un milion de euro, pentru creșterea eficienței energetice a unui pavilion al Spitalului Boli Cronice Siret
-
By Toni

- Categories: Actualitate
- Tags: Adrian PopoiuPNRRSpitalul de Boli Cronice Siret
Related Content
Final de an școlar la Cornu Luncii, cu festivități de premiere și spectacole
By
Toni
23 iunie, 2026
”Cititorii Cetății” vor să amplaseze rafturi cu cărți în cafenele din municipiul Suceava
By
Toni
23 iunie, 2026
70.000 de lei din partea CJ Suceava, pentru premierea unor sportivi
By
Toni
22 iunie, 2026