Gabriela Băncilă nu mai este purtătorul de cuvînt al Direcției de Sănătate Publică Suceava, începînd cu data de 27 octombrie. Într-un mesaj transmis de doamna Băncilă se arată că ”din motive obiective, atribuțiile de purtător de cuvînt al DSP Suceava vor fi preluate pe perioada nedeterminata de domnișoara consilier Bianca Bighiu”. Domnișoara Bighiu a mai fost o vreme purtător de cuvînt al DSP, însă nu a lăsat o impresie tocmai bună.
Gabriela Băncilă nu mai este purtătorul de cuvînt al DSP Suceava. Revine în funcție Bianca Bighiu
-
By Toni

- Categories: Actualitate
- Tags: Bianca BighiuDSP SuceavaGabriela Băncilă
Related Content
70.000 de lei din partea CJ Suceava, pentru premierea unor sportivi
By
Toni
22 iunie, 2026