Pe raza comunei Adîncata a fost ridicată o nouă troiță. Aceasta a fost construită pe marginea drumului național DN 29A, care leagă Suceava de Dorohoi. Potrivit primarului Viorel Cucu, troița a fost construită din donații făcute de el și de alți cîțiva credincioși din comună. Domnul Cucu aspus că aceasta este a patra troiță de pe raza comunei, precizînd că va mai fi construită încă una în zona școlii din satul Fetești. Viorel Cucu a adăugat: ”La această troiță de la marginea drumului național vom mai amenaja un sistem de iluminat cu panouri fotovoltaice și vom amplasa drapelul național în vîrf”.
În comuna Adîncata a fost ridicată o nouă troiță, a patra
-
By Toni

- Categories: Actualitate
- Tags: Troiță AdîncataViorel Cucu
Related Content
Final de an școlar la Cornu Luncii, cu festivități de premiere și spectacole
By
Toni
23 iunie, 2026
”Cititorii Cetății” vor să amplaseze rafturi cu cărți în cafenele din municipiul Suceava
By
Toni
23 iunie, 2026
70.000 de lei din partea CJ Suceava, pentru premierea unor sportivi
By
Toni
22 iunie, 2026