Medicul urolog Ionuț Jurchiș, noul manager al Spitalului Clinic Județean Suceava, după demisia medicului cardiolog Alexandru Calancea

Medicul Ionuș Jurchiș, șeful Secției de Urologie din cadrul Spitalului Clinic Județean Suceava, va fi noul manager al unității spitalicești, după ce medicul cardiolog Alexandru Calancea și-a anunțat demisia în această dimineață. Domnul Jurchiș va fi numit de Consiliul Județean condus de social-democratul Gheorghe Șoldan, în subordinea căruia se află Spitalul. Acesta va deține funcția cu titlu interimar pentru 6 luni, după care se va organiza un concurs.

Medicul Dimtrie Siriopol a demisionat din funcția de director medical, iar în locul său va fi numit medicul specializat în cardiologie intervențională Paul Turcoman. Domnul Turcoman este consilier PSD în cadrul Consiliului Local Suceava.

 

Exit mobile version