Conducerea furnizorului de agent termic <Thermonet> Suceava a anunțat că, dată fiind evoluția temperaturilor medii exterioare, va proceda la sistarea furnizării încălzirii începînd de miercuri, 3 mai, de la ora 08.00. Într-un comunicat postat pe pagina de Facebook a firmei se arată: „Instalațiile de încălzire din rețeaua secundară de alimentare cu agent termic, inclusiv instalațiile interioare ale blocurilor/scărilor de bloc rămîn încărcate și sub presiune. Această măsură are în vedere protejarea instalațiilor de termoficare și evitarea degradării prin extinderea coroziunii – oxidării”. În comunicat se menționează: „În acest context vă reamintim că – în conformitate cu prevederile legale – este interzisă orice intervenție în instalațiile de termoficare fără acordul operatorului de sistem – SC <Thermonet> SRL. Pentru intervențiile neautorizate în rețea, precum si pentru orice alte acțiuni ale utilizatorilor care pot provoca daune materiale în instalațiile interioare ale imobilelor, <Thermonet> nu își asumă responsabilitatea”. Numărul de telefon al dispeceratului <Thermonet> este 0230/520.924.
Miercuri, 3 mai, la ora 08.00, se oprește furnizarea încălzirii în sistem centralizat. Numărul de telefon al Dispeceratul este 0230/520.924
-
By Toni

- Categories: Actualitate
- Tags: încălzireSuceavaThermonet
Related Content
Final de an școlar la Cornu Luncii, cu festivități de premiere și spectacole
By
Toni
23 iunie, 2026
”Cititorii Cetății” vor să amplaseze rafturi cu cărți în cafenele din municipiul Suceava
By
Toni
23 iunie, 2026
70.000 de lei din partea CJ Suceava, pentru premierea unor sportivi
By
Toni
22 iunie, 2026