Primarul Rădăuților, Bogdan Loghin, susține că în continuare echipa de fotbal CSM Bucovina va avea parte de sprijinul financiar al municipalității. Bucovina este pe locul I în seria I a Ligii a III-a, a început play-off-ul cu o victorie și are șanse mari să joace barajul de promovare în liga a II-a. Într-o intervenție telefonică la Radio Top, întrebat dacă primăria va mai sprijini fotbalul, primarul a spus: ”Cu siguranță, așa cum a făcut-o de fiecare dată, deși au apărut foarte multe zvonuri precum că s-ar desființa și așa mai departe. Au fost doar persoane care au avut acest scop de a destabiliza vestiarul, și nu numai, dar am rezolvat această problemă. Băieții au înțeles că întotdeauna am fost alături de ei și nu a fost nici o problemă”.
Municipalitatea rădăuțeană va continua să sprijine financiar echipa de fotbal. CSM Bucovina este pe primul loc în seria I a Ligii a III-a
-
By Toni

- Categories: Actualitate
- Tags: Bogdan LoghinCSM Bucovina Rădăuți
Related Content
Final de an școlar la Cornu Luncii, cu festivități de premiere și spectacole
By
Toni
23 iunie, 2026