Viceprimarul Sucevei, Lucian Harșovschi, a anunțat că se poartă discuții cu reprezentanții grupului ”Bere gratis”, pentru ca acesta să concertze în centrul Sucevei în Noaptea de Anul Nou. Întrebat într-o emisiune la Radio Top dacă se va organiza ceva în centrul Sucevei de Revelion, domnul Harșovschi a declarat: ”În momentul de față purtăm discuții cu cei de la <Bere gratis> și cu cei de la cred <Amna Band>. La trecerea dintre ani va fi un foc de artificii. Cei care nu au Revelioane antamate în alte părți să vină în centrul municipiului Suceava la ora 12.00 sau mai devreme și la ora 12.00 să ciocnim un pahar de șampanie, ca în fiecare an”. Domnul Harșovschi a mai spus că săptămînă aceasta vor fi mai multe concerte de colinde susținute elevi. Viceprimarul a adăugat că a semnat 750 de diplome care le vor fi înmînate copiilor care vor urca pe scena din centrul Sucevei. (Foto: pagina de Facebook a grupului)
Negocieri cu grupul ”Bere gratis”, pentru a concerta în centrul Sucevei în Noaptea de Anul Nou
-
By Toni

- Categories: Actualitate
- Tags: Concert ”Bere gratis” Suceavafoc de artificii Suceava Revelion
Related Content
Final de an școlar la Cornu Luncii, cu festivități de premiere și spectacole
By
Toni
23 iunie, 2026
”Cititorii Cetății” vor să amplaseze rafturi cu cărți în cafenele din municipiul Suceava
By
Toni
23 iunie, 2026
70.000 de lei din partea CJ Suceava, pentru premierea unor sportivi
By
Toni
22 iunie, 2026