Peste 600.000 de oameni au călătorit gratuit cu autobuzele TPL Suceava în ”Vinerea verde”. Astăzi, 2 august, se circulă din nou gratuit cu autobuzele electrice

De la debutul programului ”Vinerea verde”, în aprilie 2023, și pînă în prezent,  621.315 de oameni au călătorit gratuit cu autobuzele electrice ale TPL Suceava. Programul se derulează în prima vineri din fiecare lună, ceea ce înseamnă că și astăzi, 2 august, se circulă gratuit cu autobuzele. Într-un mesaj al viceprimarului Sucevei Lucian Harșovschi se arată:  ”Alătură-te acestui program și folosește transportul în comun, pentru un mediu înconjurător mai curat, precum și pentru fluidizarea traficului”.

Exit mobile version