Prefectul Alexandru Moldovan a participat la Simpozionul Național “150 de ani de tradiție și excelență în educație în Bucovina”, eveniment care face parte din programul manifestărilor prilejuite de împlinirea a 150 de ani de la înființarea Colegiului Național “Eudoxiu Hurmuzachi” Rădăuți. Prefectul a fost invitat la eveniment de profesorul doctor Maria Epatov. Conform domnului Moldovan, cei prezenți au apreciat prezentarea profesorului universitar doctor Mircea A Diaconu și cea a conferențiarului universitar doctor Daniela Petroșel, din cadrul Universității Ștefan cel Mare Suceava. Au mai luat cuvîntul în fața profesorilor și a foștilor elevi și profesori prof. univ. dr. Liviu – George Maha din cadrul Universității „Al. I. Cuza” Iași, precum și conf. univ. dr. Ionuț Luchian din cadrul UMF Iași.
Prefectul Moldovan, la manifestările dedicate împlinirii a 150 de ani de la înființarea Colegiului ”Eudoxiu Hurmuzachi”
-
By Toni

- Categories: Actualitate
- Tags: Alexandru MoldovanColegiul ”Eudoxiu Hurmuzachi”RădăuțiSuceava
Related Content
Final de an școlar la Cornu Luncii, cu festivități de premiere și spectacole
By
Toni
23 iunie, 2026
”Cititorii Cetății” vor să amplaseze rafturi cu cărți în cafenele din municipiul Suceava
By
Toni
23 iunie, 2026
70.000 de lei din partea CJ Suceava, pentru premierea unor sportivi
By
Toni
22 iunie, 2026