La Rădăuți se derulează o campanie de capturare a cîinilor fără stăpîn de pe domeniul public. Primarul Bogdan Loghin a declarat că după capturare cîinii sînt duși la adăpost, acolo unde timp de 14 zile beneficiază de îngrijire medicală: crotaliere, vaccinare, deparazitare și sterilizare. Ulterior patrupedele sînt date spre adopție. Primarul Loghin a mai spus: „Mulțumim rădăuțenilor care ne-au semnalat zonele cele mai frecventate de cîinii comunitari. Doar împreună putem remedia situația cîinilor fără stăpîn”.
Rădăuți: Campanie de capturare a cîinilor fără stăpîn și de crotaliere, vaccinare, deparazitare și sterilizare a acestora
-
By Toni

- Categories: Actualitate
- Tags: cîină fără stăpînRădăuți
Related Content
Final de an școlar la Cornu Luncii, cu festivități de premiere și spectacole
By
Toni
23 iunie, 2026
”Cititorii Cetății” vor să amplaseze rafturi cu cărți în cafenele din municipiul Suceava
By
Toni
23 iunie, 2026
70.000 de lei din partea CJ Suceava, pentru premierea unor sportivi
By
Toni
22 iunie, 2026