Trei persoane și-au înregistrat candidaturile pentru funcția de manager al Spitalului Județean de Urgență <Sf. Ioan cel Nou> Suceava. Concursul este programat în data de 8 august, iar cei trei candidați sînt managerul interimar, cardiologul Alexandru Calancea, avocatul Traian Andronachi și inginerul cu studii economice, Dorin Tibeică. Ultimii doi au coordonat, în diverse perioade, activitatea Spitalului Municipal Rădăuți. Doctorul Calancea este managerul interimar al spitalului aflat în subordinea Consiliului Județean din 1 iulie 2020.
Trei candidați pentru șefia Spitalului Județean Suceava: Alexandru Calancea, Traian Andronachi și Dorin Tibeică
-
By Toni

- Categories: Actualitate
- Tags: Alexandru Calanceaconcurs managerSpitalul Județean SuceavaTraian Andronachi
Related Content
70.000 de lei din partea CJ Suceava, pentru premierea unor sportivi
By
Toni
22 iunie, 2026