Primarul Dan Chidoveț a anunțat că trei locuitori ai comunei Dărmănești au primit titlul de cetățean de onoare, ”pentru contribuția semnificativă în promovarea imaginii pozitive a comunei, înfăptuită pe parcursul ultimelor decenii printr-o remarcabilă implicare în viața socială, religioasă și culturală a comunei”. Au primit titlul de cetățean de onoare al comunei Dărmănești Veronica-Domnica Șveduneac, medic de familie, Aurora Ivasiuc, fost cadru didactic, și Emilian Caterenciuc, fost lucrător la Compania Națională Poșta Română – Oficiul Poștal Măriței.
Un medic de familie, un fost cadru didactic și un fost angajat la Poștă, cetățeni de onoare ai comunei Dărmănești
-
By Toni

- Categories: Actualitate
- Tags: cetățeni de onoareDan ChidovețDărmănești
Related Content
Final de an școlar la Cornu Luncii, cu festivități de premiere și spectacole
By
Toni
23 iunie, 2026
”Cititorii Cetății” vor să amplaseze rafturi cu cărți în cafenele din municipiul Suceava
By
Toni
23 iunie, 2026
70.000 de lei din partea CJ Suceava, pentru premierea unor sportivi
By
Toni
22 iunie, 2026