Cele două absolvente de liceu din Suceava care au avut media 10 la prima sesiune a Bacalaureatului 2021 vor fi premiate de municipalitate cu cîte 5.000 de lei. Anunțul a fost făcut de primarul Ion Lungu în săptămînala conferință de presă. Vor primi banii Anamaria Sabie de la Colegiul Național „Mihai Eminescu” și de Andreea Galanton de la Colegiul Național „Petru Rareș”.
Cîte 5.000 de lei pentru Bac-ul luat cu 10
-
By Toni

dig
- Categories: Administrație
- Tags: BacpremiiPrimăria Suceava
Related Content
Asfaltări în zona Vadu Moldovei. Lucrările ar putea fi gata în două săptămîni
By
Toni
19 iunie, 2026
Se toarnă asfalt pe serpentine. Primăria îi sfătuiește pe șoferi să evite zona
By
Toni
18 iunie, 2026
Încep lucrările la o nouă grădiniță în Obcini. Aceasta ar urma să fie gata în 26 de luni
By
Toni
18 iunie, 2026