Lungu, noi discuții despre sala polivalentă

Primarul Sucevei, Ion Lungu, a cerut urgentarea procedurilor pentru construcția sălii polivalente. Ion Lungu a declarat că, săptămîna trecută, a avut discuții la Compania Națională de Investiții cu privire la proiectul sălii polivalente care ar urma să fie construită la ieșirea din Suceava spre Fălticeni. Primarul a spus că la finalul lunii februarie a fost licitat și adjudecat studiul de fezabilitate pentru actualizarea valorilor pentru această investiției, procedură care acum se află în etapa de finalizare. Ion Lungu a adăugat: „După realizarea studiului de fezabilitate se vor aproba noii indicatori în comisia tehnico-economică, iar apoi se va trece la realizarea licitației de proiectare tehnică și execuție. Am insistat să se urgenteze aceste etape pentru a putea demara efectiv lucrările”. Conform primarului, care este membru PNL, timp de trei ani nu s-a lucrat la acest proiect „din considerente politice”.

Exit mobile version