Ministerul Culturii condus de suceveanul Bogdan Gheorghiu se află pe locul VII în privința cheltuirii banilor în primul semestru din 2021. Premierul Florin Cîțu a publicat datele execuției bugetare pe primele 6 luni, iar cele mai multe fonduri au fost folosite de ministerele Justiţiei și Muncii, cîte 96%, ministerele Educaţiei și Finanțelor, cîte 95%, Ministerul Afacerilor Interne – 94%, Ministerul Tineretului şi Sportului – 91% și Ministerul Culturii – 90%. Cele mai puține fonduri au fost consumate de Ministerul Energiei – 28% și Ministerul Economiei – 46%.
Ministerul condus de Gheorghiu, locul VII la execuție bugetară
-
By Toni

- Categories: Administrație
- Tags: Bogdan Gheorghiuexecuție bugetarăMinisterul Culturii
Related Content
Asfaltări în zona Vadu Moldovei. Lucrările ar putea fi gata în două săptămîni
By
Toni
19 iunie, 2026
Se toarnă asfalt pe serpentine. Primăria îi sfătuiește pe șoferi să evite zona
By
Toni
18 iunie, 2026
Încep lucrările la o nouă grădiniță în Obcini. Aceasta ar urma să fie gata în 26 de luni
By
Toni
18 iunie, 2026