Ministerul condus de Gheorghiu, locul VII la execuție bugetară

Ministerul Culturii condus de suceveanul Bogdan Gheorghiu se află pe locul VII în privința cheltuirii banilor în primul semestru din 2021. Premierul Florin Cîțu a publicat datele execuției bugetare pe primele 6 luni, iar cele mai multe fonduri au fost folosite de ministerele Justiţiei și Muncii, cîte 96%, ministerele Educaţiei și Finanțelor, cîte 95%, Ministerul Afacerilor Interne – 94%, Ministerul Tineretului şi Sportului – 91% și Ministerul Culturii – 90%. Cele mai puține fonduri au fost consumate de Ministerul Energiei – 28% și Ministerul Economiei – 46%.

Exit mobile version