Primarul Ion Lungu a anunțat că s-au turnat stîlpi la demisolul viitoarei săli polivalente care se construiește la ieșirea din Suceava spre Fălticeni. Primarul a mai a spus că s-a întîlnit la Iași cu ministrul Dezvoltării, Adrian Veștea, iar acesta l-a asigurat că sînt bani pentru continuarea lucrărilor. Banii au fost prevăzuți în bugetul Companiei Naționale de Investiții.
Ministrul Veștea a spus că sînt bani pentru continuarea construcției sălii polivalente de la Suceava
-
By Toni

- Categories: Administrație
- Tags: Adrian VeșteaIon LunguSală polivalentă Suceava
Related Content
Asfaltări în zona Vadu Moldovei. Lucrările ar putea fi gata în două săptămîni
By
Toni
19 iunie, 2026
Se toarnă asfalt pe serpentine. Primăria îi sfătuiește pe șoferi să evite zona
By
Toni
18 iunie, 2026