Primarul Mihăiță Negură a anunțat că încă o clădire din zona centrală a municipiului Cîmpulung Moldovenesc a fost reabilitată. Este vorba despre clădirea Poștei Române, care a fost construită în 1902. S-a schimbat acoperișul, s-au înlocuit geamurile și s-a refăcut fațada. Investiția a fost făcută de Poșta Română. Pe 9 iulie 2020, primarul Negură declara la Radio Top că Poșta Română va fi supraimpozitată și va primi o amendă consistentă din cauză că nu a reabilitat fațada sediului din zona centrală a municipiului, așa cum prevede o Hotărîre a Consiliului Local.
O clădire din centrul municipiului Cîmpulung Moldovenesc construită în 1902 a fost, în sfîrșit, reabilitată
-
By Toni

- Categories: Administrație
- Tags: Cîmpulung MoldovenescMihăiță NegurăPoșta Română
Related Content
Asfaltări în zona Vadu Moldovei. Lucrările ar putea fi gata în două săptămîni
By
Toni
19 iunie, 2026
Se toarnă asfalt pe serpentine. Primăria îi sfătuiește pe șoferi să evite zona
By
Toni
18 iunie, 2026
Încep lucrările la o nouă grădiniță în Obcini. Aceasta ar urma să fie gata în 26 de luni
By
Toni
18 iunie, 2026