Parcarea Primăriei Sucevei va deveni cu plată. Primele 30 de minute vor fi gratuite

În ședința Consiliului Local Suceava de joi, 28 martie, va fi supus aprobării proiectul de hotărîre prin care parcarea Primăriei Suceava va deveni cu plată. Primele 30 de minute vor fi gratuite. Viceprimarul Lucian Harșovschi a spus că le-a transmis colegilor din primărie ”să facă în așa fel încît contribuabilul să nu fie nevoit să petreacă mai mult de 30 de minute în instituție. Bineînțeles că pot exista și excepții. Plata se va face exclusiv prin intermediul aplicației SuceavaParking sau prin SMS”.

 

Exit mobile version