Primarul Sucevei, Ion Lungu, a fost, astăzi, pe la cîteva ministere, printre care Ministerul Dezvoltării și Ministerul Energiei. La Ministerul Energiei, primarul a avut discuții referitoare la două proiecte aflate în pregătire, cel al parcului fotovoltaic și cel de reabilitare a rețelelor termice. Totodată a fost atinsă problema referitoare la reconstruirea blocului care a explodat în Burdujeni pe strada Rarău nr.139, în baza solicitării depuse la Ministerul Dezvoltării. La Compania Națională de Investiții discuțiile s-au referit la proiectele aflate în derulare, printre care sala polivalentă. La Ministerul Dezvoltării, discuțiile s-au referit la proiectele pe Componenta 5 – Valul renovării. La același minister a fost luată în discuție subvenția la încălzire pentru sezonul rece care urmează. La Ministerul Finanțelor, primarul a participat la Comisia de Autorizare a Împrumuturilor Locale.
Primarul Sucevei, la București, pentru subvenția la încălzire, sala polivalentă și parcul fotovoltaic
-
By Toni

- Categories: Administrație
- Tags: parc fotovoltaic SuceavaPrimarul Sucevei Ion Lungu la Bucureștisala sporturilor Suceava
Related Content
Asfaltări în zona Vadu Moldovei. Lucrările ar putea fi gata în două săptămîni
By
Toni
19 iunie, 2026
Se toarnă asfalt pe serpentine. Primăria îi sfătuiește pe șoferi să evite zona
By
Toni
18 iunie, 2026
Încep lucrările la o nouă grădiniță în Obcini. Aceasta ar urma să fie gata în 26 de luni
By
Toni
18 iunie, 2026