Primarul municipiului Cîmpulung Moldovenesc, Mihăiță Negură, a anunțat că s-au finalizat lucrările de reabilitate a punții pietonale, care traversează rîul Moldova spre BTT. Puntea a intrat în reparație capitală în primăvară. Investiția s-a cifrat la 300.000 de lei, iar fondurile au fost asigurate din bugetul local.
Puntea pietonală de peste rîul Moldova, reabilitată. Lucrările au costat 300.000 de lei
-
By Toni

- Categories: Administrație
- Tags: Cîmpulung MoldovenescMihăiță Negurăpunte pietonală
Related Content
Asfaltări în zona Vadu Moldovei. Lucrările ar putea fi gata în două săptămîni
By
Toni
19 iunie, 2026