Terasa Sălii Unirii din curtea Palatului Administrativ din Suceava a fost inaugurată astăzi de președintele Consiliului Județean, Gheorghe Flutur, și de președintele Consiliului Raional Cernăuți din Ucraina, Ruslan Domnitsak. Aflat la palat cu prilejul semnării Acordului de Cooperare între județul nostru și raionul Cernăuți, Ruslan Domnitsak a fost invitat alături de colegii săi din delegația ucraineană la o cafea pe terasa Sălii Unirii. Terasa este prevăzută cu băncuțe și cu spațiu pentru fumat. Gheorghe Flutur și Ruslan Domnitsak s-au întreținut cordial și au discutat despre perspectivele de colaborare reciproc avantajoasă. La o cafea a stat și consulul general al României la Cernăuți, Irina Loredana Stănculescu.
Șeful raionului Cernăuți, la inaugurarea terasei Sălii Unirii
-
By Toni

- Categories: Administrație
- Tags: CernăuțiGheorghe FluturIrina Loredana StănculescuRuslan DomnitsakSuceava
Related Content
Asfaltări în zona Vadu Moldovei. Lucrările ar putea fi gata în două săptămîni
By
Toni
19 iunie, 2026
Se toarnă asfalt pe serpentine. Primăria îi sfătuiește pe șoferi să evite zona
By
Toni
18 iunie, 2026
Încep lucrările la o nouă grădiniță în Obcini. Aceasta ar urma să fie gata în 26 de luni
By
Toni
18 iunie, 2026