Direcția de Sănătate Publică Suceava a transmis că, săptămîna aceasta, echipele mobile de vaccinare anti-COVID merg în teritoriu pentru administrarea dozei de rapel. Astfel, marți, 1 iunie, echipele mobile vor fi la Horodniceni și la Colegiul Național Militar „Ștefan cel Mare” din Cîmpulung, miercuri, 2 iunie, în comuna Forăști și la „Egger” Rădăuți, joi, 3 iunie, la Dolhești, Vulturești și „Symmetrica” Verești, vineri, 4 iunie, la Școala Militară de Subofițeri de Jandarmi din Fălticeni, iar sîmbătă, 5 iunie, la Todirești și Părhăuți. În prima zi a săptămînii, echipele mobile au fost la Udești și la cabinetul medicului de familie din Poiana Stampei.
Caravana vaccinării, la Colegiul Militar
-
By Toni

Related Content
Ambulanțierii suceveni, instruiți de un medic cu peste 25 de ani de experiență în urgențe
By
Toni
20 iunie, 2026