Șeful Direcției de Sănătate Publică Suceava, Dinu Sădean, a transmis că în data de 21 iulie 317 persoane au fost vaccinate la nivelul județului împotriva SARS-CoV-2, dintre care 223 cu prima doză și 94 cu doza a II-a. Cele mai multe doze au fost administrate la „Iulius Mall” – 86, în cabinetele medicilor de familie – 43 și în sala de sport a Colegiului Național „Ștefan cel Mare” – 36. Cele mai puține persoane au fost vaccinate la Căminul Cultural din Sf. Ilie – două și la Căminul Cultural din Salcea – cinci. Pînă pe 21 iulie, inclusiv, 91.723 de suceveni s-au vaccinat anti-COVID, dintre care 80.475 cu ambele doze.
Doar două vaccinări la Sfîntu Ilie
-
By Toni

- Categories: Sănătate
Related Content
Ambulanțierii suceveni, instruiți de un medic cu peste 25 de ani de experiență în urgențe
By
Toni
20 iunie, 2026