Direcția de Sănătate Publică Suceava a rămas din nou fără director executiv, deoarece mandatul de interimar al economistei Firuța Bosancu a expirat la 31 august, iar Ministerul Sănătății nu a făcut o altă numire. Economista preluase mandatul pe 19 august în urma demisiei medicului epidemiolog Dinu Sădean. Și doctorul Sădean fusese numit interimar. În ultimele 21 de luni, DSP Suceava a avut șase directori executivi. Potrivit unor surse, viitorul șef va fi farmacista Ioana Olivia Vlad, inspector în cadrul instituției.
DSP Suceava, din nou fără director
-
By Toni

- Categories: Sănătate
- Tags: Dinu SădeandirectorDSP SuceavaFiruța Bosancu
Related Content
Ambulanțierii suceveni, instruiți de un medic cu peste 25 de ani de experiență în urgențe
By
Toni
20 iunie, 2026