Managerul SJU, mesaj de mulțumire pentru suceveni

Managerul Spitalului Județean de Urgență „Sf. Ioan cel Nou”, medicul Alexandru Calancea, le mulțumește sucevenilor și celor implicați în gestionarea crizei sanitare și susține că „lupta nu s-a încheiat”. În același timp, el dă asigurări că spitalul pe care-l coordonează și întreg personalul medical din județ se vor implica total pentru ca „în cel mai scurt timp Suceava să strălucească și mai tare decît a făcut-o vreodată”. Doctorul Calancea a mai spus: „Suceava şi-a învăţat lecţia dură a acestei pandemii, a renăscut, și-a adunat ultimele forțe, a făcut front comun cu autorităţile, dar cel mai important a beneficiat de înţelegerea, perseverenţa şi spiritul de sacrificiu al întregii populaţii a judeţului”. În județul Suceava rata de infectare cu noul coronavirus este de 0,92 la mia de locuitori, fiind cea mai redusă din țară.

Exit mobile version