Președintele Colegiului Medicilor Suceava, Sorin Hîncu, are încredere că doctorul Tiberius Brădățan de la Unitatea de Primire a Urgențelor din Spitalul Județean de Urgență „Sf. Ioan cel Nou” se va descurca bine în funcția de secretar de stat în Ministerul Sănătății. Doctorul Brădățan a fost numit în funcție săptămîna trecută de Guvernul Ciucă și a mai fost secretar de stat la Sănătate între anii 2017 și 2019. Sorin Hîncu a declarat, la Radio Top: „Tiberius Brădățan nu merge pe un teren necunoscut. A mai fost acolo și vine de la un spital mare, vine dintr-o secție implicată în pandemie, unde ajungeau cazurile grave de COVID. Avînd aceste atuuri cred că va face ceea ce trebuie”. Tiberius Brădățan a fost propus de PSD Suceava pentru funcția de secretar de stat.
Președintele Colegiului Medicilor Suceava, dr. Sorin Hîncu, are încredere că dr. Tiberius Brădățan se va descurca în funcția de secretar de stat la Ministerul Sănătății
-
By Toni

- Categories: Sănătate
- Tags: Colegiul Medicilor SuceavaMinisterul SănătățiiSorin HîncuTiberius Brădățan
Related Content
Ambulanțierii suceveni, instruiți de un medic cu peste 25 de ani de experiență în urgențe
By
Toni
20 iunie, 2026