În cea mai recentă ședință de Guvern, municipiilor Suceava, Rădăuți și Vatra Dornei li s-au alocat peste 4 milioane de lei pentru asigurarea energiei termice către populație. Suceava a primit aproximativ 2,1 milioane de lei, Rădăuțiul 1,5 milioane și Vatra Dornei 619.000 de lei.Ministerul Dezvoltării a transmis că în total s-au alocat 310,4 milioane de lei pentru 31 de unități administrativ-teritoriale. Ministrul Dezvoltării, Cseke Attila, a declarat: „Asigurăm continuitatea furnizării de energie termică în localități. Am asigurat resursele financiare necesare pentru acoperirea facturilor datorate către furnizori de autoritățile locale”.
Municipiul Suceava: 2 milioane de lei de la Guvern, pentru încălzire
-
By Toni

- Categories: Social
- Tags: Cseke AttilaîncălzireSuceava
Related Content
Crucea Roșie Suceava, implicată într-o campanie de donare de sînge
By
Toni
11 iunie, 2026
Casa de Pensii Suceava a primit aproape 4.200 de cereri pentru bilete pentru tratament în stațiuni
By
Toni
30 aprilie, 2026