Barca de 8 plus unu a României, cu patru sucevence în echipă, a cîștigat AURUL la Jocurile Olimpice de la Paris!

Barca de 8 plus unu a României, din care fac parte și sucevencele Maria Magdalena Rusu, Roxana Anghel, Ancuţa Bodnar și Maria Lehaci, a cîștigat medalia de aur  la Jocurile Olimpice de la Paris. Din echipă mai fac parte Adriana Adam, Amalia Bereş, Ioana Vrînceanu, Simona Radiş și Victoria Ştefania Petreanu. Româncele au cîștigat cursa la o distanță de peste o barcă față de locul II. Pe locurile II și III s-au clasat echipajele din Canada și Marea Britanie.

(Foto: COSR)

Exit mobile version