Poliţiştii i-au întocmit dosar penal unei persoane în vîrstă de 33 de ani pentru tăiere ilegală de arbori. Ieri, în jurul orei 11.00, poliţiştii din cadrul Postului de Poliţie Moldoviţa, în urma unor controale efectuate pe raza Cantonului Silvic Dubul, sat Argel, comuna Moldoviţa, au constatat existenţa unei cantităţi de material lemnos scos la drum auto care a fost exploatat în condiţii ilegale. La faţa locului s-au deplasat reprezentanţi ai Ocolului Silvic Moldoviţa şi pădurarul de canton care au făcut inventarul şi au constatat că este vorba despre 32 de metri cubi de lemn. Persoana care a tăiat ilegal lemnul în valoare de 3.200 de lei a fost identificată şi este acum cercetată penal.
Dosar penal pentru tăieri ilegale
-
By Toni
- Categories: Ştiri
Related Content
Un autoturism a părăsit partea carosabilă și a lovit un cap de pod, la Zamostea
By
Toni
15 februarie, 2026
360 de locuri de muncă vacante, la nivelul județului Suceava
By
Toni
18 decembrie, 2025