Ieri, un şofer în vîrstă de 23 de ani, din Vicovu de Sus, a scăpat nevătămat, după ce a intrat cu maşina într-un gard, în timp ce era urmărit în localitate de o autospecială în care se afla o patrulă mixtă poliţie-jandarmi. El nu oprise la semnalul regulamentar. Vicoveanul a fost verificat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,84 de mg/l de alcool pur în aerul expirat. Pe numele său a fost deschis dosar penal.
Urmărit de poliţie, a intrat cu maşina în gard
-
By Toni
- Categories: Ştiri
Related Content
Un autoturism a părăsit partea carosabilă și a lovit un cap de pod, la Zamostea
By
Toni
15 februarie, 2026
360 de locuri de muncă vacante, la nivelul județului Suceava
By
Toni
18 decembrie, 2025