• Despre noi
  • Publicitate
  • Cod de conduită
  • Contact
vineri, 1 mai, 2026
No Result
View All Result
Your browser does not support the audio tag.
Radio TOP Suceava 104FM
  • Actualitate
  • Administrație
  • Sănătate
  • Politic
  • Educație
  • Social
  • Sport
  • Timp liber
  • Tableta zilei
  • Audio
  • Top 10
  • Actualitate
  • Administrație
  • Sănătate
  • Politic
  • Educație
  • Social
  • Sport
  • Timp liber
  • Tableta zilei
  • Audio
  • Top 10
No Result
View All Result
Radio TOP Suceava 104FM
No Result
View All Result
Prima pagină Tableta zilei

Gheorghe Flutur sau referendumul

13 iulie, 2009
în Tableta zilei
0 0
Gheorghe Flutur sau referendumul
0
TRIMITERI
Trimite pe FacebookTrimite pe Whatsapp

olarean intrebatorUnul dintre cei mai tupeişti cetăţeni cu funcţii de conducere din judeţul Suceava este, doamnelor şi domnilor, este… Şi-acum un pic de suspans pentru cei care se simt cu musca pe batista udă pe care şi-o pun pe cap atunci cînd stau la grătare cu cumătrii, iar afară soarele bate cu putere… Deci, unul dintre cei mai tupeişti cetăţeni cu funcţii de conducere din judeţul Suceava este Aurel Olărean. Încurajat de faptul că face parte din cel mai mare şi mai tare partid, PD-L, dar şi fiindcă în urmă cu patru ani nimeni nu i-a făcut nimic după ce a umilit trei poliţişti rădăuţeni aflaţi în misiune, domnul Olărean face fix ce-l taie capul. În termeni populari, pe Aurel Olărean îl doare la başcheţi, la pălărie, la bască sau la baston şi face tot ce vrea muşchii lui. Presa a scris în numeroase rînduri despre comportamentul aiuristic al lui Aurel Olărean şi despre atitudinea deplasată a acestuia, deplasată mai ceva ca un autobz care se deplasează pe ruta Capu Codrului-Capătu’ Lumii. Domnul Olărean s-a cocoţat pe cele mai înalte culmi ale aroganţei şi de-acolo vorbeşte, evident, doar atunci cînd are chef, cu o anumită parte a Consiliului Local şi cu presa. Domnul Olărean s-a suit pe cel mai înalt munte de tupeu, iar de-acolo îi vede pe rădăuţeni atît de mici, încît nici nu se sinchiseşte de aceştia. Dacă l-ar fi interesat cît de cît viaţa acestora, Aurel Olărean n-ar fi mers atît de departe cu conflictul personal pe care-l are cu directorul societăţii „Servicii Comunale” S.A., Nistor Tătar, încît să nu facă nişte plăţi către această firmă, iar oraşul să rămînă fără apă caldă. Atitudinea aberantă pe care Aurel Olărean o poartă peste tot cu el l-a scos din răbdări, dar şi din casă, pe un cetăţean pe nume Viorel Ungureanu. Săptămîna trecută, acesta s-a deplasat pînă la sala în care aveau şedinţă consilierii locali, pentru a lua cuvîntul. Domnul Ungureanu a spus că a fost unul dintre apropiaţii lui Aurel Olărean în timpul campaniei electorale de anul trecut, dar pentru că acesta se comportă cu totul şi cu totul aiurea se dezice de el şi-i cere demisia. Viorel Ungureanu a ameninţat că dacă domnul Olărean nu va demisiona, atunci el se va apuca de strîns semnături pentru declanşarea unui referendum de înlocuire a primarului. Cred că nicăieri în ţara nu s-a întîmplat vreodată ca un primar să fie atît de contestat după numai un an de mandat şi să se pună chiar problema referendumului. Domnul Olărean se comportă ca un om care nici un fel de Dumnezeu. Totuşi, acesta are un şef pămîntean. Unul pe linie de partid. Este vorba despre preşedintele PD-L al Consiliului Judeţean Suceava, Gheorghe Flutur. Numai acesta mai poate face ceva pentru rădăuţeni. Sau poate doar referendumul. 

 

tableta luni 13 iulie

Articole similare

Argumentația premierului Ilie Bolojan pentru creșterea normei didactice și a numărului de elevi dintr-o clasă. Traian Pădureț: A venit cu o motivare surprinzătoare, a venit cu o motivare de șofer de tir
Tableta zilei

Ilie Bolojan, la Suceava, și pentru un strop de inspirație

1 mai, 2026
”Decît” respect, domnule ministru Dimian?
Tableta zilei

”Decît” respect, domnule ministru Dimian?

30 aprilie, 2026
Spectacole folclorice, obiecte realizate de meșteri populari și fel de fel de produse, la Tîrgul de Toamnă ”Produs în Bucovina”, în parcarea Iulius Mall Suceava
Tableta zilei

Traian Andronachi își ia ”adio” de la funcția de prefect al Sucevei, și nu doar ”la revedere”

29 aprilie, 2026
Tot înainte, că în spate podu-i rupt!
Tableta zilei

Suceava, orașul florilor din giratorii

28 aprilie, 2026
11 garaje demolate și 41 de locuri de parcare amenajate, în zona fostului restaurant ”Național” din centrul Sucevei
Tableta zilei

Regulamentul parcărilor nu se mai schimbă. Probabil că licitațiile vor fi reluate în curînd

27 aprilie, 2026
Mesajul lui Vasile Rîmbu, după depunerea jurămîntului de primar al Sucevei: După două decenii de continuitate, momentul acesta marchează nu doar o schimbare de lider, ci și o schimbare de viziune și de direcție (Foto)
Tableta zilei

Conducerea Primăriei Suceava, o lumînare și o rugăciune pentru numirea unui prefect înțelegător

24 aprilie, 2026
Articolul următor

Parfum fals în bazar

Băutura l-a doborît pe un motoscuterist

Accident cu fugă de la locul faptei

Radio TOP Suceava 104FM

Cu haz de necaz, cu glume mai mult sau mai puţin reuşite, dar niciodată de autogară, cu ştiri scurte şi la obiect, cu o muzică mai altfel, dar şi cu bîlbe şi prostioare scăpate pe microfon, Radio Top este un amestec de cool, fresh, funny şi chilli. Un amestec de care, uneori, te poţi îndrăgosti la prima vedere sau la prima „degustare”. Ce-am spus: cool, fresh, funny şi chilli? Ei, poftim: uite ce face globalizarea din om!

Secțiuni

  • Actualitate
  • Administrație
  • Audio
  • Educație
  • Featured
  • Politic
  • Sănătate
  • Social
  • Sport
  • Ştiri
  • Tableta zilei
  • Timp liber
  • Top 10
  • Top Magazin

Parteneri

Radio online Romania

Recomandari

Cumpara Criptomonede
Cautimasina.ro

Urmărește-ne

Facebook Twitter Instagram

© 2020 Radio TOP Suceava 104 FM

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
No Result
View All Result
  • Actualitate
  • Administrație
  • Sănătate
  • Politic
  • Educație
  • Social
  • Sport
  • Timp liber
  • Tableta zilei
  • Audio
  • Top 10

© 2020 Radio TOP Suceava 104 FM