Pe 31 ianuarie, 340 de suceveni au fost vaccinați împotriva noului coronavirus. Direcția de Sănătate Publică a transmis că la Spitalul Județean au fost administrate 95 de doze de vaccin, la Spitalul Gura Humorului 84, la Spitalul Rădăuți 59, la spitalele municipale din Fălticeni și Cîmpulung cîte 48, iar la Spitalul de Boli Cronice din Siret 6. Pînă pe 31 ianuarie, inclusiv, în județul nostru s-au vaccinat împotriva SARS-CoV-2 17.040 de persoane cu doza I și 1.770 cu ambele doze. Pentru următoarele 7 zile, 3.168 de suceveni au fost programați să se vaccineze anti-COVID.









