Aproximativ 100 de motocicliști de la Thracvm RC Suceava au parcurs, astăzi, la prînz, traseul cartierul Ițcani – Centrul Sucevei, iar pe esplanada Casei Culturii au împărțit sute de flori doamnelor și domnișoarelor întîlnite. Președintele clubului de moticicliști, Gabriel Gîngă, a declarat că scopurile acțiunii au fost ”să le spunem <la mulți ani!> doamnelor cu ocazia zilei de 8 martie și de a le arăta șoferilor că am ajuns și noi în trafic, pentru că a venit primăvara și am început să ieșim și noi cu motocicletele”. Domnul Gîngă a spus că în trafic au fost tratați ”surprinzător de bine”, șoferii fiind ”foarte atenți”.









