Administratorul Agenției Hello Bucovina, Ciprian Șlemco, susține că Asociația Incoming România, din care face parte și structura pe care o coordonează, se implică activ în aducerea de turiști străini în țara noastră. Printre cele mai căutate zone se numără Bucovina. Incoming România reunește 70 de tour-operatori și hotelieri. Într-o intervenție telefonică la Radio Top, Ciprian Șlemco, care este și președintele Asociației de Turism Bucovina, a declarat: „Asociația Incoming România este reprezentativă la nivel național din punctul nostru de vedere. Este o asociație care are un cuvînt de spus în ceea ce înseamnă sectorul de incoming. Deja sîntem pe al șaptelea an de activitate și încercăm să promovăm cît se poate de mult România cu forțe proprii. Sîntem o asociație tînără aș putea spune, chiar dacă deja au trecut ceva anișori, însă din punctul nostru de vedere reușim să schimbăm cîte ceva în ceea ce înseamnă turismul de incoming, ceea ce înseamnă intrarea turiștilor străini în România. În general sînt agenții specializate care încearcă pe cît posibil să aducă cît mai mulți turiști în România. Asta înseamnă sectorul de incoming”.
Administratorul Agenției Hello Bucovina a vorbit despre tururile turistice pregătite pentru străini, afirmînd: „Sînt programe pentru marii tour-operatori din străinătate pe care le operăm împreună cu ei pe teritoriul României. Sînt agreate produsele pe care le lansăm împreună și cei din afară se ocupă de vînzare direct către clientul final. Oferta este pentru mai multe zone ale țării și turistul alege. Poate alege Bucovina, Delta Dunării, Maramureș, Transilvania, Valea Oltului, Valea Prahovei…”.
Ciprian Șlemco a completat: „Noi identificăm produsele cel mai bine cotate și tradițional vindem zona Transilvaniei, Bucovina și Maramureș. Însă, desigur că ne adaptăm și la cererile individuale, pentru că turismul are mai multe segmente, cum ar fi turismul de aventură și turismul de munte”. Ciprian Șlemco a fost ales în forul de conducere al Asociației Incoming România la ședința care a avut loc pe 27 octombrie la București.