Municipalitatea suceveană vrea să introducă un nou mijloc de transport, fiind vorba despre trotinetele electrice. Viceprimarul Lucian Harșovschi face un sondaj pe pagina lui de Facebook și scrie: „Dat fiind faptul că, în această perioadă, ne este recomandat să evităm spațiile aglomerate și să păstrăm distanța fizică, iar transportul public local funcționează cu anumite reguli și măsuri de prevenție, ne-am gîndit că trotinetele ar fi o soluție pentru transportul individual”. Viceprimarul a adăugat: „Este un concept pe care dorim să îl implementăm și pentru care încercăm să găsim mai multe informații și parteneri. Așteptăm și alte idei/propuneri (chiar și software) din partea voastră, precum și experiențe/exemple din alte zone”.









