Lucrurile sînt complicate în ceea ce priveşte noul spital de la Fălticeni. Pe lîngă lucrările pentru care se aşteaptă în continuare bani de la Guvern, mai trebuie făcute şi o serie de lucrări suplimentare cu fonduri de la municipalitate. Noroc că primăria a pus bani deoparte pentru aşa ceva. Nicu Amurăriţei.
