Printre susținătorii candidatului PNL la funcția de primar al Sucevei, Lucian Harșovschi, se numără și Victorina Dima, care ”a absolvit Facultatea de Medicină din cadrul UMF Cluj -Napoca <Iuliu Hațieganu> și ulterior rezidențiatul în dermatologie în centrul universitar Cluj, perioadă în care a fost implicată în proiecte și granturi de cercetare ale universității. Ulterior, s-a stabilit în Suceava, activînd ca medic dermatolog în serviciul privat, atît în dermatologia generală, cît și în dermato-pediatrie.
Doamna Dima a declarat: “M-am alăturat echipei lui Lucian Harșovschi din dorința de a mă implica activ în găsirea soluțiilor pentru îmbunătățirea infrastructurii medicale, pentru sporirea accesului la servicii de sănătate de calitate, dar și pentru promovarea unui stil de viață sănătos mai ales în rândul copiilor. Pentru mine, Lucian Harșovschi reprezintă un model de ambiție, hotărîre, perseverență și implicare în îndeplinirea proiectelor propuse.”
La rîndul său, domnul Harșovschi a spus: ”Îi mulțumesc doamnei doctor pentru că a ales să facă parte din echipa noastră. Am încredere în ea, am încredere în echipă și am încredere în suceveni. Împreună vom reuși să construim în Suceava și pentru suceveni. Împreună reușim!”.








