Direcția de Sănătate Publică Suceava a comunicat că în data de 16 august, 352 de persoane au fost vaccinate la nivelul județului împotriva SARS-CoV-2, dintre care 222 cu prima doză și 130 cu doza a II-a. Cele mai multe doze au fost administrate la „Iulius Mall” – 111, în parcarea „Shopping City” – 50, la Casa de Cultură „Mihai Teliman” din Siret – 48 și în cabinetele medicilor de familie – 43. Cele mai puține persoane au fost vaccinate la Casa de Cultură „Alexandru Arșinel” din Dolhasca – 6, la Căminul Cultural din Salcea – 7, la Spitalul din Gura Humorului – 12 și la Stadionul din Vatra Dornei – 13. Pînă pe 16 august, inclusiv, 97.641 de persoane s-au vaccinat anti-COVID în județul Suceava, dintre care 82.686 cu ambele doze.








